Barcelona Empty
PočaljiNaslov: Barcelona   Barcelona EmptyPet 21 Mar 2008 - 19:46

KOPA DEL REJ: Valensija izbacila Barselonu
Cetvrtak, 20. mart 2008. 22:50

Očajnu sezonu, punu poraza i sukoba u timu, Valensija bi mogla da kruniše titulom u Kupu Kralja, 16. aprila.

To pravo, "slepi miševi" sa "Mestalje" izborili su posle triler-revanša polufinala protiv Barselone u četvrtak uveče. Posle 1:1 na "Kamp Nou", bilo je 3:2 za Valensiju na "Mestalji".

Domaćin je već u prvom poluvremenu poveo sa 2:0. Baraha je načeo Katalonce u 18, a u velike probleme poslao ih mladi Mata u poslednjem minutu prvog dela igre.

U nastavku, Tjeri Anri je u 74. minutu doveo svoj tim na gol od plasmana u polufinale, jer bi rezultatom 2:2, dalje otišli gosti. Nije bilo 2:2, već u 75. minutu bilo je 3:1.

Opet je strelac bio Mata, koji je ponikao u Realu iz Madrida, ali nije dobio pravu priliku u tom klubu.

To nije bilo sve. U 80. minutu na 3:2 smanjio je Samjuel Eto, tako da je "Mestalja" drhtala do poslednjeg zvižduka Mehuta Gonzalesa... Tim Ronalda Kumana izdržao je pritisak, pa će se u finalu sastati sa Hetafeom.

Hetafe je dan ranije izbacio Rasing iz Santandera, remijen na "El Sardineru" (1:1). U prvom meču, u predgradju Madrida bilo je 3:1 za prvog finalistu Kupa Kralja.